Úvod
Úvod
Kde nás najdete
Novinky
Novinky
Šachové novinky
Ubytování
Akce
Knihovna
Umělecká tvorba
Faktografie
Šachy
Aktuality - Šachy
Velmistr odpovídá ...
Portál pro rozhodčí
Fórum
Spolupracovníci
Tréninkové materiály
Úspěchy ŠK Strmilov
Korespondenční Šach
Problémový Šach
Kontakty
Odkazy
Pikomat
PraSe
Přihlásit se
Po čtrnácté na MČ

0 : 21, 1. listopadu 2012

Když se člen našeho klubu poprve zúčastnil v kategorii H10 šachového mistrovství Čech mládeže - bylo to v roce 1999 v Mostě - byl našemu dnešnímu účastníkovi Václavovi v kategorii do 16 let jeden rok... a od té doby jezdíme každoročně. Jenže i současný zástupce nám odrůstá a tak patrně bude muset převzít štafetu o dost mladší šachistka Marie. Na obrázku s trenérkou:


Velmi příjemný turnaj

21 : 16, 21. Září 2012

V návaznosti na velmi příjemné pražské ME členové našeho klubu vyrazili do Valašské Bystřice na velmi příjemný pohodový turnaj, kde se setkali se svým letitým kamarádem a všestranně zpřízněnou duší GM Robertem Cvekem.
Jako za starých časů ... jen o něco mladistvější a vitálnější:

Potřetí na ME

21 : 01, 31. Srpna 2012

Hezký šachový závěr prázdnin si užila naše členka Anička na ME v Praze. Turnaj v krásném prostředí, ve skvělé atmosféře a s docela solidním výsledkem. Po šampionátech v Maďarsku a Turecku třetí účast na ME. A k tomu každodenní velkoměstské radovánky ...

Týden v nerezu

20 : 51, 31. Května 2012

Po dlouhé době jsme si zahráli hezký šachový turnaj v hezké Orlové. Šachy se docela dařily a mimoto byl k dispozici takřka zadarmo vynikající nerezový plavecký bazén! Big easy!

Prudký nárust návštěvnosti

13 : 44, 16. ledna 2012

V poslední době dochází k nečekanému nárustu návštěvnosti našich stránek a to v řadě sekcí. Je to potěšitelné hlavně proto, že nárustu nepředcházela ani nejmenší naše aktivita.
Nezasloužený úspěch zahřeje u srdce!

Chvályhodná snaha

22 : 56, 30. listopadu 2011

Po mistrovství Čech v Harrachově, kterého se náš klub zúčastnil už po třinácté v řadě, jsme se tak jako loni zúčastnili i polofinále MČR juniorů v Přibyslavi. Tam se nám docela líbilo podzemí pod radnicí, které se svou historickou hodnotou a estetickou úrovní sice zdaleka nevyrovná podzemí pod naší klubovnou Gambit, ale přesto je třeba ocenit usilovnou snahu restaurátorů o vytvoření aspoň zdání genia loci.

Docela sranda

13 : 23, 7. září 2011

Docela nás překvapil e-mail od kamaráda, kde nám sděluje, že Václav, který už vlastně směřoval na předčasný šachový vejminek, má čerstvě nejvyšší elo mezi svými jihočeskými vrstevníky. Takže asi bude hrát dál.
Podobně nás překvapilo přetrvávající přední umístění Anči a hlavně Dominika, který šachy vlastně už ceké roky nehraje.
http://www.jcsach.cz/data/files/3060top-2020113zari.xls

Resuscitace

13 : 14, 25. července 2011

Takže po /ne/zaslouženém více než půlročním odpočinku jsme vyrazili s Ančou a Václavem na dva turnaje: do Orlové a do Pardubic.
Výsledky kupodivu nejsou nejhorší, škoda, že už máme do konce prázdnin nabitý program a další turnaj už tedy nestihneme. Po takové pauze šachy nějak více baví.


STEP BY STEP

21 : 14, 22. listopadu 2010

V rámci šachového MČR juniorů v Přibyslavi, kterého jsme se zúčastnili jako jediní zástupci jihočeského kraje, jsme velmi intenzivně využívali havlíčkobrodské fitnesscentrum Step by step. Získali jsme tu i zajímavou inspiraci pro dovybavení našich kluboven.

Sportování v Harrachově

9 : 45, 29. října 2010

Každoroční účast našeho klubu na šachovém mistrovství Čech mládeže jsme letos opět absolvovali v Harrachově, kde jsme nejen měli možnost navzdory zákazům odvážně vystupovat na obří skokanské můstky, ale vyzkoušeli jsme i skvělou skluzavku, protože děsivá předpověď počasí jako obvykle naprosto nevyšla.