Úvod
Úvod
Kde nás najdete
Novinky
Novinky
©achové novinky
Ubytování
Akce
Knihovna
Umělecká tvorba
Faktografie
©achy
Aktuality - ©achy
Velmistr odpovídá ...
Portál pro rozhodčí
Fórum
Spolupracovníci
Tréninkové materiály
Úspěchy ©K Strmilov
Korespondenční ©ach
Problémový ©ach
Kontakty
Odkazy
Pikomat
PraSe
Přihlásit se

Turnájek

Na turnaj do krajského města jsme se strašně těšili. V sobotu jsme vstali daleko dříve než jindy, vyrazili po zledovatělé silnici a počítali auta nešikovných řidičů zaparkovaná v příkopech. Přijeli jsme těsně před začátkem turnaje a už z dálky jsme viděli, že účast bude velká, protože před budovou, kde se mělo hrát stepovalo hodně zmrzlých dětí a rodičů. Jeden z rodičů, pan Áda, pořád opakoval: Stejnej bordel, jako když jsem tu hrával před dvaceti lety! Ředitel turnaje turnaje totiž trochu zapoměl domluvit otevření budovy a sám se tradičně opozdil.

Po jeho příchodu a složitých záchranných akcích se nějak pokoutně podařilo sehnat klíče. Ředitel turnaje pořád opakoval, že se cítí být nevinen a jednotlivým účastníkům se několikrát omlouval, takže hrát se začalo opravdu hodně pozdě až po odjezdu méně odolných šachistů. To nejlepší mělo ale teprve přijít.

Po několika tazích italské hry jsme od vchodu zase slyšeli ředitelovo naříkání: Já se cítím být nevinen! Bylo to ale mnohem hlasitější a navíc dodával: My nejsme žádní lupiči, my jsme šachisti! Šli jsme se tam podívat a byli jsme velice překvapeni. Pan ředitel byl obklíčen černými kuklíky se samopaly! Jakýkoliv odpor byl marný!

Až další jednání objasnilo, že klíče od hrací místnosti se sice narychlo podařilo sehnat, ale o poplašném zařízení napojeném na soukromou bezpečnostní agenturu nikdo nevěděl. Takže nás přijeli postřílet, ale pan ředitel nás naštěstí zachránil. Turnaj pokračoval po odchodu zklamaných zabíječů (ani si nevystřelili) vcelku poklidně. Žádné další ozbrojené útoky nenásledovaly, ale stejně je jasně vidět, jak dobrodružný sport jsou šachy. Kam se hrabou horolezci, parašutisti a boxeři; ty nikdo samopaly a granáty neohrožuje.