Úvod
Úvod
Kde nás najdete
Novinky
Novinky
©achové novinky
Ubytování
Akce
Knihovna
Umělecká tvorba
Faktografie
©achy
Aktuality - ©achy
Velmistr odpovídá ...
Portál pro rozhodčí
Fórum
Spolupracovníci
Tréninkové materiály
Úspěchy ©K Strmilov
Korespondenční ©ach
Problémový ©ach
Kontakty
Odkazy
Pikomat
PraSe
Přihlásit se

Bobbyho simultánka

Pilný IM Bobby Cvek se v sobotu večer rozhodl přerušit usilovný trenink a místo studia zahájení si popovídat s kamarády v nedaleké restauraci. Tam sice žádné kamarády nenašel, ale zato se seznámil s jinými mladíky a dokonce i s jednou mladicí, kterou začal obsáhle informovat o svých mohutných úspěších šachového profesionála.

Když se po několika hodinách Bobbyho skvělé konverzace pokusil chlapec, který zřejmě k slečně patřil, vypravěče vystřídat, usoudil mezinárodní mistr, že je na čase prezentovat i svou skvělou fyzickou kondici a chlapce lehce napadl (cituji: jednu jsem mu fláknul ...). V tu chvíli měl ovšem proti sobě všech šest mladíků, tedy celou partu. Simultánky mám rád! Každýmu věž fóra! stačil ještě Bobby zahlaholit, ale další průběh už pro něj nebyl nikterak triumfální. Soupeři totiž neseděli v řadě a nečekali až je rutinér postupně deklasuje, nýbrž se na něj vrhli všichni najednou, takže v mžiku inkasoval štědrou zásilku těžkých úderů a když už ležel na zemi, dlouho o něj ještě soupeři pobaveně zakopávali v kanadách. Výsledkem povedené simultánky je několikanásobná torzní fraktura ruky (sádra na pár měsíců), polámaná žebra, roztržené obočí (sedm stehů), rozsáhlé velmi efektní podlitiny po celém těle, zvláště v obličeji atd. a tedy neplánovaný relaxační pobyt v atraktivním nemocničním prostředí.

Možná by bylo opravdu lepší, kdyby mistr příště, až mu z celodenního studia zahájení bude zase brnět hlava, nechodil do restaurace, ale raději v parku krmil ptáčky, háčkoval dečky pod vázičky nebo zpíval ve folklorním souboru. Tam mu torzní fraktury tolik nehrozí...

Tyto rady si teď můžu klidně dovolit Bobbymu udílet, protože je opravdu na dlouhou dobu zasádrován a nemůže tedy přiměřeně reagovat (tj. dát mi přes hubu). Z téhož důvodu jsem se ostatně rozhodl napsat tuto krátkou aktuální zprávičku.