Úvod
Úvod
Kde nás najdete
Novinky
Novinky
Šachové novinky
Ubytování
Akce
Knihovna
Umělecká tvorba
Faktografie
Šachy
Aktuality - Šachy
Velmistr odpovídá ...
Portál pro rozhodčí
Fórum
Spolupracovníci
Tréninkové materiály
Úspěchy ŠK Strmilov
Korespondenční Šach
Problémový Šach
Kontakty
Odkazy
Pikomat
PraSe
Přihlásit se
BIVO
Vilém Vácha
Bylo nebylo v daleké předaleké vnitrozemské zemi BIVOVAR na východ od QOMADUR za jejich předělovou zdí QUMADOR, která do čtverce ohraničovala zemi QOMADUR.
Žil byl by trojhlavý kozel řečený BIVO. BIVO hodně aromaticky byl cítit. Byl to taková vzácná jakási negativní voňavka.
BIVOVAR je země na východ od QOMADUR za mezními jejich pohořím QUMADUR.
Byly to země plná ječných poli, mezi lesy, které byli tůze zvláštní, protože to nebyly obyčejné lesy a byly pln chmelových lián, které rostli po všem možné do vysoko do výše. Byly zde les chmelové červený i zelený, podle toho zda převládal červený chmel řečený červeňák nebo zelený.
Jednou když se tento kozel proháněl v chmelových lesích zamotalo se mu moc lián mezi jeho rohy. Pak vyběhl na dozrávající ječné pole a celý vzteky v amoku se zde válel. Ke všemu začalo intenzivně pršet. Kozla nenapadlo nic lepšího, než že se ještě více válel, až si vyválel tak moc, že zde na jílovém poli zválel jak parní válec.
Pak ve vzteku utekl domu do jeskyně BIVO, která byla pod ječným polem. Po jílovém poli byla jeho jeskyně, kam všechno to mu pěkně nateklo.
Když se zbavil chmelových šišek ze svých rohu, které upadli do výváleného jílovém ječném poli i v jeskyni. Jen tak, že stačil utéct před přívalem vody, která prokvasila ječmen a schoval se do vyšších poloh jeskyně, kde usnul na několik dní.
Když se pak vzbudil a uklidnil, tak se šel podívat níž do jeskyně, kde to všechno bylo napěněné bílým pěnivým žlutým mokem. Byly to laguna po jeho výlevu a protože měl velkou žízeň tak se napil. Moc mu to zachutnalo, až za všemi 6 jeho ušima se oblizoval svými třemi jazyky.
Protože byl kabrňák velkokapacitní, měl přece tři hlavy, nabízel tu zkvašenou všem kolemjdoucím. Ti si tak pošmákli, ale měli z toho veselou náladu. Pak to začali u sebe doma napodobovat a nazývali to BIVO, až to zkomolili na PIVO. Miniatury země BIVOVAR, kde tyto zkavašeniny začali taky dělat, začali stavět, ale začali tomu říkat pivovary. Dokonce na počet toho si některé pivovary dali za symbol kozla.