Úvod
Úvod
Kde nás najdete
Novinky
Novinky
Šachové novinky
Ubytování
Akce
Knihovna
Umělecká tvorba
Faktografie
Šachy
Aktuality - Šachy
Velmistr odpovídá ...
Portál pro rozhodčí
Fórum
Spolupracovníci
Tréninkové materiály
Úspěchy ŠK Strmilov
Korespondenční Šach
Problémový Šach
Kontakty
Odkazy
Pikomat
PraSe
Přihlásit se
HŘMOTIČ
Vilém Vácha
Bylo nebylo a přece byla země plná kovových věci, kde žili HŘMOTIČI. Celé dny jenom lámosili a nesnesitelný hluk dělali svými řetězy, kterými byli celý omotáni.
Na pravém břehu dolního toku řeky TOREW byl to protáhlý konglomerát zemí, jako řetěz dlouhé, vklíněna mezi jiné země. Bylo nazýváno HŘINČIČ; bylo to volné společenství nezávislých republik např. Malá republika, Stará republika, Nová republika, Říční republika, Svobodná republika, Rezatá republika, Železná republika, Kovová republika, Měděná republika, Zinková republika, Niklová republika, Levná republika, Drahá republika, Libově-tučná republika, Republika Přenčí atd.
Mezi sebou si stále hřmotící HŘMOTIČI něco vyměňovali kusy všelijakých kovů a jejich slitin, bylo to místo řeči, protože při hluku, který stále dělali, nebylo slyšet vlastního slova ani jednoho z nich. Proto se začali dorozumívat tak, že směňovali to v ingotech o všelijaké váze uncí či jejich zlomcích. Pro rozpoznání začali do ingotů dělat obrazce. To složilo jako písmo i mluva dohromady. Proto vyrobili to velmi mnoho, aby se vůbec mezi sebou dorozuměli.
Některé zakulatili a tak vznikla postupně mince, coby platidla v tomto zvláštním společenství, kdys dávno předávno.
Vznikli i reklamní slogany - průpovídky:
Hřinčič hřinčí
mezi činží
u Přenčí.
Protože v Přenčí následně vytvořili, jako první, všelijaké automaty na jídlo i pití nebo jízdenky atd. Stačili tam hodit minci a automat něco vydal.
Tak jak byli roztáhlí daleko široko hřmotiči, ostatní začali to napodobovat a vznikla po celém světe železářství, kde se začali prodává všelijaké železné i jinak kovové věci nebo i haraburdí.
Z ušlechtilých slitin se začali napodobovat mince.
No i ty automaty se začali napodobovat. Vzniklo jich hodně. Takže je najde skoro v každém městě po světě.
Taky je faktem, že hodně hudebníku je dneska napodobuje, když stále vytváří hluk, jak když se řinčí starým rezatým železem šrotem a není přitom nic jiného možno rozumět.
Tak pomohli celosvětovému pokroku HŘMOTIČI.