Úvod
Úvod
Kde nás najdete
Novinky
Novinky
Šachové novinky
Ubytování
Akce
Knihovna
Umělecká tvorba
Faktografie
Šachy
Aktuality - Šachy
Velmistr odpovídá ...
Portál pro rozhodčí
Fórum
Spolupracovníci
Tréninkové materiály
Úspěchy ŠK Strmilov
Korespondenční Šach
Problémový Šach
Kontakty
Odkazy
Pikomat
PraSe
Přihlásit se
ŠLIZOVÝ ŠTÁT
Vilém Vácha
Mezi QOMADUR a zemí PRTIVOK byl vnitrozemský protáhlý stát Republika světlého šišlajícího slizu zv.ŠLIZOVÝ ŠTÁT.
Slizový štát šišlajících stát je pln svých obyvatel zv.MÁTOH. V této zemi byla půda plná mazlavého slizu. Vše tu bylo rozplizlé a v tom žili podivné bytosti, které byli taky rozmaštěné a smradlavé. Byly to MÁTOHY. Vypadali jak velké matlající tělní tekutiny - mazy.
Stále zde produkovali sliz, který stále někam kapal a na něco se lepil. Tak jako sliz tak taky slovně MÁTOHY divně mluvili stále šišlali. Nejčastěji říkali šišli mišli šišlali prdatice pratice. Sliz jeho si ho pěkně vez.
MÁTOHY si stále něco odsouhlasovali tak, že něco šišlali, až z nich kapali jejich sliny, jak jim tekli z pusy i jiné tělní tekutiny a exkrementy vyměšovali. Tak že se stále na něco lepili až se jim to všude začalo slepovat. Mátožně to pak chtěli sice třeba sundat, ale ještě více se do toho zamotali a přilepily, jak stále na něco matlali svůj sliz. Vzhledem k tomu, že nejčastěji šišlali houbeles houby hou les i houmles. Stalo se to pro ně synonymum HOUMLES. Vzhledem k tomu, že vypadali odpudivě, tak je nikdo nenavštěvoval.
To je začalo štvát a tak chtěli předávat svoje šišli mišli smrady KNOW-HOW za hranice svého slizové kraje, začali na ostatní pokřikovat "Že by se měli zbavit závisti, že jim bude líp" nebo "Kupte si od nás kurzy šišlajícího slizu" nebo "Smrad je krásnější než vůně voňavin, pak budeš dokonalý". Všichni se jich ale stranili ještě více.
Tak si to MÁTOHY vysvětli po svém, že jsou tak dokonalí, že jim všichni závidí jejích matožné stavy, že jsou nejlepší sektou vyvoleného smradu nejvyšší dokonalosti.
Nicméně přesto se stali složkou pokroku, když je začali v divadlech komedie napodobovat tak dokonale, že vznikla lepidla, které pak začal vyrábět i ve velkém průmysl.