Úvod
Úvod
Kde nás najdete
Novinky
Novinky
Šachové novinky
Ubytování
Akce
Knihovna
Umělecká tvorba
Faktografie
Šachy
Aktuality - Šachy
Velmistr odpovídá ...
Portál pro rozhodčí
Fórum
Spolupracovníci
Tréninkové materiály
Úspěchy ŠK Strmilov
Korespondenční Šach
Problémový Šach
Kontakty
Odkazy
Pikomat
PraSe
Přihlásit se
Triskelion
Vilém Vácha
Bylo nebylo, v době a zemí PRTIVOK, kdy lidé neměli hodiny, tak čas se měřil všelijak, ale ve vykotlaných megapařezech v pařezových pohádkových lesích, se jako včely v rojích nacházeli podivné stvoření triskelion nebo triskele tj.trojnohý; lidově řečeno prtiovoka mající tři nohy a mezi nimi jedno oko. Tyto zvláštní trojnohé bytosti se kvapně proháněli, jako kolo stále po lesích. Postupně se přestěhovali ze svých pařezových chaloupek v lesích do měst, kde se stali inspirací pro ševce, kteří si je přijali do cechovního znaku.
Jinde se ti jedinci propracovali svým asertivním konstruktivním kariérním postupem až do znaku Sicilie a ostrova Man u Anglie.
Kdysi dávno pro změnu ve starověku inspirovali k výrobě kolo u prvotních povozů, které přestaly jezdit smykem, ale začaly jezdit po kolech. Takže prtivoka jsou základem dopravy. Dokonce byli inspirací pro hodináře, kteří odložili sluneční hodiny nebo přesýpací hodiny a po jejich vzoru vyrobili ciferník s třemi ručičkami, hodinová, minutová a vteřinová.