Úvod
Úvod
Kde nás najdete
Novinky
Novinky
Šachové novinky
Ubytování
Akce
Knihovna
Umělecká tvorba
Faktografie
Šachy
Aktuality - Šachy
Velmistr odpovídá ...
Portál pro rozhodčí
Fórum
Spolupracovníci
Tréninkové materiály
Úspěchy ŠK Strmilov
Korespondenční Šach
Problémový Šach
Kontakty
Odkazy
Pikomat
PraSe
Přihlásit se
ČUMAJDA
Vilém Vácha
Bylo nebylo, v zemi nezemi ČUMAJDA byl jeden král stejně řečený Čumajda. Byla to země kuriozit, nejen vzhledem ale i tím že cela byla vlastně pamětí a mysli ČUMAJDY.
Byly tam Orlí hory, které na vrcholu měli orlí křídla. Paví hory měli na vrcholech paví brky. Volské vrchy na vrcholu měli rohy.
Jeho podaní byli samou kuriozitou v tomto obludáriju. Byly to např.hlavokřídla tj.orlí hlava na orlí křídle zv.ČUMAJDE nebo orlospary tj.křídlo na spáru zv.ČUMAJDO.
ČUMAJDE i ČUMAJDO bylo velmi mnoho.
Čumajda byl orlolev. Byl to bíla sroslice lva a orla, který se o oblibou proháněl na svých zlatých polích, které nazýval ZLATULACI.
Čumajda byl zvláštní, jeho pravá polovina byla lva s čtyřmi tlapami, zatímco levá polovina orla křídla i pařáty, ale měl jen jednu hlavu, která měla pravou tvář lva a levou orla. Na ní měl královskou korunu.
Měl tak dva mozky v jedné lebce. Měl tak mnoho synapsů mezi neurony, stále mu tam něco probíhalo za myšlenky na bázi elektrických výbojů, až mu z toho hlava jiskřila jako elektrická výbojka. Heslo Čumajdy bylo "A půjde to!"
"A půjde to!" to by bylo výstižné synonymum pro tuto zemi, v které probíhala permanentní velká vědecko-technické revoluce pod vedeném krále ČUMAJDY, takto:
Své myšlenky předával svým podaným, aby se mu nezavařil jeho neurony pro jeho nadměrný workoholismus. Když je takhle předával hlavokřídla i orlospary křídli mávali. Čumajda to označoval za průchod elektrického proudu 1. Když nic nepředával tak to označil za 0. Tak se zrodila díky moha následným kombinacím dvojková soustava v megavelké měřítku, které ČUMAJDA říkal ČEPEŘENÍ. Kam by libovolné oko dohlédlo v zemi ČUMAJDY, BUD BYL STAV 1 NEBO 0. Byl to jako velkozáznamy jeho vnější magapaměti.
Protože Heslo Čumajdy bylo: "A půjde to!" Zkráceně to Čumajda označoval ve svém ČUMAJDOVSKÉM programátorském jazyce "co hned i potom" tj. 1 i 0 z toho vznikla zkratka CHIP.
Protože myšlenka je lehká u ČUAMAJDY tak překladem do angličtiny vznik software. Zatímco hlavokřídla i orlospáry jsou těžký vznikli překladem do angličtiny hardware.
Tyto byl zrod počítačů na bázi peří, které se tahle čepejřilo. Věřte nevěřte osvědčilo se to. Kolemjdoucí to odkoukali a rámci vědecko-technické revoluce to ale výrazně miniaturizovali toto čepejření, ale již moc nepoužili ČUMAJDA s ČEPEŘENÍ, ale přidávali nová různá slova, jako počítač, notebook, děrovací štítek či páska, RAM i ROM či čip, atd.