Úvod
Úvod
Kde nás najdete
Novinky
Novinky
Šachové novinky
Ubytování
Akce
Knihovna
Umělecká tvorba
Faktografie
Šachy
Aktuality - Šachy
Velmistr odpovídá ...
Portál pro rozhodčí
Fórum
Spolupracovníci
Tréninkové materiály
Úspěchy ŠK Strmilov
Korespondenční Šach
Problémový Šach
Kontakty
Odkazy
Pikomat
PraSe
Přihlásit se
Ujla Leňa
Vilém Vácha
Kdysi dávno předavno, bylo nebylo jedno peklo. Tam stále bylo jenom peklo peklo pekličko je tam teplo teplíčko. Jednou tam měli moc hříšníků a tak přetopili kotle. Nelínejší čert s plesnivou bratkou a velkou plečí řečený Ujla Leňa se z toho rozplakal, že má moc práce a následně utekl. Chtěl se ochladit a proto se objevil až v Severním ledovým oceánu v ledovém souostroví Severní zemi.
V Severní zemi vítr je krutý a tak Ujla Leňa doslal velkou rýmu. Kapalo mu z nosu stále. Byl to pro něj velký bol tato rýma. A kam ukapli jeho kapky rýmu tam vyrosli nepřijemné velké kytky moc ošklivé a palivé zvané podle jeho bolu Bolševník velkolepý (Heracleum mantegazzianum).
Protože byl hodně zlý to čert, který stále byl moc líny začal se válet jen na jednom ostrově, který podle těchto rostlin se jmenuje Bolševik. Z plodů těchto rostliny se začali rodit trollové tj.malí zlí skřeti celý rudý a moc líny, kterým se začalo říkat bolševici. Průlivem kterým se valili na kontinent se začalo říkat průliv Rudé armády, kam přišli přinesli jen bol a zlo.
Když Ujla Leňa posmrkal celý ostrov Bolševik přesunul se na sousední ostrov.
Jednou při velkém smrku rýmy Ujla Leňa zakopl o velkou rezatou rouru stalo se to začatkem listopadu, protože ale nebyl moc vzdělaný myslel si, že to bylo v říjnu. Tu zvolal mohutným hlasem AU ROURA. Všichni se mu smaly, protože Ujla Leňa měl moc natelké kopyto a při pádu si zvohybal rohy.
Tak aby se mu nesmali začali se ostatním mstít tím, že prohlasil, že to byla promyšlená Velká říjnová rýmová relovuce, která byla pod různými hesly např. Rýma nejvyší stadium blaha, S depresí na věčné časy, Dialektický boj rýmy a tepla, Zloději všech zemi spojte se, Dekret o povolení zločinosti, Dekter o výhodnosti rezatých rour, Dekter o kráse nateklých kopyt a Zaplat si školení, kde ti vymyji mozek.
Proto na počet toho kam dopadl jeho holub-smrk na tento ostrov pojmenoval Ostrov Říjnové revoluce. Ujla Lena zavedl každoroční svátek Velkého říjnovéhé úpadku AURORA, který se rudí skřeti škodolivě slaví v listopadu na počet všech rým a chřipek v době pliskanic a bláta.
Při sedmém výročí Velkého říjnovéhé úpadku AURORA při skřetí přehlídce na Rezatém náměstí, které je před zrezavělou vyhozenou nákladní lodí, která byla starou ekologickou zatěží a složila jako tribuna pro Ujlu Leňa, tak co čert nechtel, tak Ujla Leňa spadl do rezatého tanku v tomto bývalém tankeru, který se jmenuje MYŠÍ OLEJ anglicky MAUS OIL, kde se utopil ve zbytcích oleje a je tam dodnes. A jeho skřeti ho ukazují jako raritu v tom rezatém tanku, když za to vybírají tučné vstupné, jako za kuriozitu. Na počet toho to tam pojmenovali MAUSOIL LEŇA