Úvod
Úvod
Kde nás najdete
Novinky
Novinky
Šachové novinky
Ubytování
Akce
Knihovna
Umělecká tvorba
Faktografie
Šachy
Aktuality - Šachy
Velmistr odpovídá ...
Portál pro rozhodčí
Fórum
Spolupracovníci
Tréninkové materiály
Úspěchy ŠK Strmilov
Korespondenční Šach
Problémový Šach
Kontakty
Odkazy
Pikomat
PraSe
Přihlásit se
QOMADUR
Vilém Vácha
Jak vznikli smradlavé sýry? To přesně dnes málokdo ví?
No možná to bylo tak, že na Hoře malebných květů bydleli holubi s lidskou tváří zv.TALISONEQ. Kolem byla propastná bažina bujných fekálií, kde žili Swinehorni.
Swinehorni jsou prasata s jednorožčím rohem, dračími křídli a velbloudím ocasem. Žijí ve smrduté rozvinuté bažině kolem Hory malebných květů. Název této bažiny je QOMADUR.
Byly to ale prasata dobráci, ale čuňáci. Bažina odporně páchla, jak výkaly smrduté, mimochodem vykali zde byly ve velkém i od holubů s lidskou tváří a Swinehornů.
Swinehorn se ve smrduté bažině s oblibou rochnili, byla to jejich zábava a odpočinkové slunění. Takže měli teplé povalovaní celý rok.
Se Swinehorny proto nikdo nechtěl kamarádit, jen holubi s lidskou tváří zv.TALISONEQ s nimi kamarádili, protože bydleli na Hoře malebných květů, která byla velmi vysoká, kam smradlavý puch již nedoléhal.
Holuby s lidskou tváří zv.TALISONEQ přelétali, vysoko nad jejich bažinou, tak aby necítili její zápach. Létali po kraji a sháněli si tvaroh, který měli velmi rádi.
Jednou však když letěli holuby s lidskou tváří nízko, z významného jednání o vývoji světové hospodářské krize a zmoženi náročným rautem, kde bylo pohoštění s velkými dávky vitamínů a alkoholu, neuměli vyletět výše, takže cítili zápach bujné fekální bažiny. Tak se lekli, že jim veliké kusy tvarohu, jejich výslužky, spadly do bažiny před přistáním na Hoře malebných květů.
Tvarohy se rozpadly na hodně moc malých kousků prostě na tvarůžky.
Na tvarůžky se zapomnělo.
Po několika týdnech ho našli Swinehorni a moc jim chutnal.
Protože nebyli lakomí část však nechali a zavolali holuby s lidskou tváří TALISONEQ a ty si to převzali.
Ti se nejdřív ošklíbali, ale protože měli hlad tak to snědli.
Moc jim to chutnalo.
Tak začali systematicky TALISONEQ ve spolupráci se Swinehorni tvarůžky vkládat do bažiny.
TALISONEQ následně to prodali obchodníkům, jako specialitu, když zaletěli na potravinářský veletrh ZEMĚ PŘÍŽIVNICE věhlasných ekopotravin a zahrádkářských přebytků, které byly nadměrně dopované toxiny i jinými chemikáliemi.
Když se jich nadšení konzumenti ptali tak řekli, že je to krajová nejkvalitnější specialita TVARŮŽKY QOMADUR ze špičkových biopotravin s tajnou recepturou dělanou s nejlepších přísad. Sýry se ujali a začali je napodobovat i v jiných krajinách.
No někde ten název, ale zkomolili i na jiné názvy.