Veselí 2005 - 2.kvalifikace

V osvědčeném Veselí nad Lužnicí proběhl 2. kvalifikační turnaj KP mládeže. Tyto turnaje se těší trvale velkému zájmu šachové mládeže nejrůznější výkonnosti a zavedený systém nesporně přispívá rozvoji šachu v kraji.
Organizace turnaje byla díky perfektně fungující dvojici rozhodčích Janovský + Mařík dokonalá a nemohlo ji narušit ani zmatené vystoupení R.Belce na začátku turnaje /opět pokus o čachry s figurkam/. R. Belec po své "prezentaci" odjel a další krajští funkcionáři tento turnaj opět ostentativně ignorovali.
Výsledky nejsou žádným překvapením : Strmilov vyhrál všechny tři chlapecké kategorie, ve kterých startoval, z toho ve dvou měl první dvě místa: H10 - 1. Václav Steinhauser /2. Lukáš novák -Tábor/, H14 - 1. Michal Kučera, 2. Anna Steinhauserová, H16 - 1. Daniel Šulista, 2. Dominik Steinhauser. V kategorii H12, kde Strmilov zástupce zatím nemá vyhrál Ondra Hlaváček /CB/ a druhý byl Luboš Otradovec /Tábor/.
Turnaj byl dalším dokladem výrazně vzestupné výkonnosti děvčat a to především v kategorii do 14 let, kde jich tentokrát startovalo 5 a klukům byly přinejmenším rovnocennými soupeřkami.
Smutnou skutečností je nejistota ohledně místa nebo snad dokonce samotného konání dalšího a tedy 3. kvalifikačního turnaje díky neschopnosti či přímo úmyslnému postupu současného krajského vedení.