Mistrovstvi Cech H8 a H10 2005

Záběr z relaxace v průběhu mistrovství Čech nejmenších šachistů celkem věrně znázorňuje pozici aktuálního mistra Čech v mateřském oddíle. Václav je opravdu hýčkán a bráchové se přetlačují o možnost ho trénovat. Vzhledem k letitým zkušenostem  klubu je také ušetřen vlivu pochybných trenérských hochštaplerů, kteří se před roky velmi negativně podepsali na šachovém rozvoji jeho starších sourozenců. Václav jde tedy cestou, kterou mu mnohdy dosti bolestivě prošlapali Tonda, Fanda, Dominik a Anča, bráchové ho také trénují, na turnaje ho doprovází Dominik a mimoto jsou využívány kontakty s výhradně špičkovými trenéry /GM Polák, IM Juřek, IM Cvek/. Jednoznačný výsledek na mistrovství /8,5 bodu z 9/ dokládá správnost péče.
Za posledních pět let je tu tedy další jihočeský šachový mistr Čech v dětské kategorii a to v pořadí čtvrtý / Dominik, Anča, Dan Šulista a Vašík/, přičemž všichni jsou ze strmilovského klubu a  Dominik  s Ančou jsou mistry vícenásobnými.
Nepochybně patří do tohoto mistrovského klubu i svěřenkyně Martina Janovského Jana Maříková, u které je formální dosažení titulu české mistryně ve své kategorii už jen otázkou času.Tentokrát jí unikl o chlup až v posledním kole.
Skvělým výsledkem na mistrovství  /3.místo/ překvapil i táborský mimořádný talent Lukáš Novák.
Asi je třeba na tomto místě zmínit i další podstatnou věc, která má nesporně vliv jak na výsledky malých šachistů, tak na jejich vztah šachu vůbec a tou je nutnost zatraktivňování šachových akcí. Jestliže v Liberci byl Vašík denně v senzačním akvaparku Babylon a našel se čas i k výletu na Ještěd, pak to jistě velmi kladně ovlivnilo jeho výkon a hlavně jeho celkový pocit z akce. Podobně i při pořádání šachových turnajů a soustředění strmilovským klubem bude tedy nadále kladen velký důraz na doprovodné aktivity /bazén, pinčes, orienťák, filmy/ a bude na základě podobných zkušeností jako je letošní Liberec třeba v tomto ohledu ještě přidat.

Výsledky

H8
H10

Fotogalerie

Index pages:
<< previous 1 2 3 Next >>

Publikuje SK Remdih Strmilov

Homepage
Created with Web Picture Creator 1.30

tor.com">Created with Web Picture Creator 1.30