Krajský přebor mužů a juniorů

STRMILOV  2004

Ve dnech 5. - 9. května 2004 uspořádal Řemdih Strmilov Krajský přebor mužů a juniorů. V 55 členném startovním poli jak tři mezinárodní mistři a jeden velmistr, tak i hráči, kteří za šachovnicí sbírají teprve první zkušenosti. K hlavním favoritům soutěže patřili nositelé mezinárodních tilulů:  IM Robert Cvek (elo 2426), GM Jiří Lechtýnský (2431), IM Lukáš Klíma (2426) a IM David Gross (2413). Z Jihočechů se útok na titul krajského přeborníka čekal zejména od Slávka Cífky (2262), čerstvého mistra republiky v juniorské kategorii, či předních ligových hráčů Zdeňka Vybírala (2233) a Milana Spala. V náročné a kvalitně obsazené soutěži (průměrné elo první desítky 2330) nebývá však o překvapení nouze...

výsledková listina

V turnaji se nakonec favorité prosadili, i když ne ve všech partiích to měli snadné. Překvapením byly výkony českokrumlovských hráčů Jiřího Pahoreckého st., který získal cenu pro nejlépe umístěného hráče do 1900 elo, Roberta  Rödlinga (1830), který v jednom dni odremízoval Doležala (2222) i Spala (2233) nebo Pavla Karlíčka, který jako vždy získal několik cenných skalpů.
Přeborníkem kraje se zaslouženě stal Zdeněk Vybíral. Na druhém místě skončil nestárnoucí Jiří Doležal, jen málo mu chybělo k tomu, aby ke svým 14 titulům krajského přeborníka připojil další. Třetí místo pak obsadil tradičně spolehlivě hrající Milan Spal. V kategorii juniorů se přeborníkem stal Stanislav Cífka před Janem Havlíkem a Jiřím Blažkem.
Vítězem turnaje se stal IM Gross, když o svém vítězství rozhodl v osmém kole, ve kterém černými porazil GM Lechtýnského. Na toho pak zbylo nevděčné čtvrté místo. Druhý skončil IM Cvek a třetí IM Klíma.

Právě šéftrenér jihočeské mládeže IM Robert Cvek uspořádal během turnaje simultánku a dvě přednášky, během nichž mj. rozebíral právě sehrané partie účastníků turnaje. Přednášky byly zajímavé a poučné, upoutaly pozornost i mnoha přítomných dospělých šachistů. Pořadatelé navíc pro účastníky turnaje připravili i další atrakci - pečené prase. Během  turnaje byl účastníkům k dispozici turnajový bulletin s výsledky a partiemi. Kromě věcných cen pořadatelé udělili i finanční ceny v celkové výši 23 500 Kč. Turnaj byl tedy  financován podle jednoduchého klíče: dotace JčŠS (13 000 Kč) + vybrané startovné (cca 12 000 Kč) = finanční ceny + pečené prase pro všechny přítomné (cca 1500 Kč).

Soubory ke stažení
partie ve formátu PGN (241 partií)
výsledky turnaje ve formátu TUN (pro SwissManager)

Fotogalerie
Klinkutím na malý obrázek ve fotogalerii se zobrazí velká fotka (rozlišení 2580 x 1932 bodu) vhodná pro tisk na fototiskárnách nebo v digitálních fotolabech. Při pomalém internetovém připojení může stahovaní  velké fotky trva až několik desítek vteřin (velikost cca 1 MB).